Moti

Fundjavë me diell dhe e ngrohtë

Fundjava do të ndikohet nga kushte atmosferike të qëndrueshme.

Sot moti parashikohet të jetë kryesisht i kthjellët e vranësira të pakta kalimtare përgjatë relieveve malore. Era do të jetë nga kuadrati i veriut me shpejtësi 1-7m/sek, duke bërë që valëzimi në detet Adriatik dhe Jonë të jetë i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të ulen në mëngjes por do të rriten lehtë në mesditë duke u luhatur nga 3°C deri në 18°C. 


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë