Media Galeri

Fotot / Dardha zbardhet nga dëbora e parë

Gjatë natës reshjet e shiut kanë vazhduar në të gjithë vendin. Në Dardhë, Korçë, në lartësinë mbi 1200m dhe në Ura e Zapodit, Shishtavec në lartësinë mbi 700m ka pasur reshje dëbore me intensitet mesatar.

Grupet e punës së mirëmbajtjes kanë qenë gjatë natës në terren duke punuar për pastrimin e akseve nga dëbora dhe rënia e gurëve në trup të rrugës si në Elbasan–Qafë Thanë, Kukës-Krumë.

Fundjava është parashikuar të jetë me temperature afër zeros, ku nuk do të mungojë shiu në të gjithë vendin.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë