Atletike

Fitore në stilin “Superman” e atletit amerikan (VIDEO)

Kemi parë shumë akte nga sportistë të ndryshëm që bëjnë gjithë sakrificat e mundshme për të arritur suksesin aq shumë të dëshiruar. Por këtë herë atleti amerikan, Infinite Tucker i ka kaluar të gjitha limitet.

Në garën e 400 metrave me pengesa, në Arkansas të SHBA-ve, Tucker ishte në hapin final në duel kokë më kokë me shokun e tij të ekipit dhe dukej sikur po humbiste. Por në momentin e fundit, Infinite Tucker bëri “hilen” teksu u shtri, duke zgjatur duart dhe mori rrjedhimisht vendin e parë në renditje. Video e hedhjes së tij në finish është bërë virale, duke u shpërndarë në të gjitha rrjetet sociale.

Më Shumë