Moti

Erë, shi dhe dëborë, vjeshta po i lë vendin dimrit

Ballkani Juglindor është përfshirë nga cikloni mesdhetar, i cili po jep impakt edhe në vendin tonë. Juglindja e vendit është e përfshirë nga  reshje shiu dhe erë e forte me shpejtësi mbi 25 m/sek. Do të ketë dhe reshje bore në Juglindje. Ndërsa, kryeqyteti në mesdite deri në mbrëmje do të ketë reshje shiu dhe shkarkesa elektrike me intensitet më të ulët. Ditën e Martë do të kemi përmirësim të motit, por temperaturat do të fillojnë të zbresin.

Zonat malore 2-12 gradë celsius

Zona e ulëta 5-19 gradë  celsius

Zonat bregdetare 10-19 gradë celsius.

Duke filluar nga dita e enjte do të rikthehen reshjet e shiut dhe në orët e para të mëngjesit të ditës së premte do të jene me intensitet të lartë. Pra, vjeshta do të mbyllet me reshje shiu dhe me temperatura në rënie graduale.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë