Komunitet

Eklipsi mund të na ndryshojë jetën

Eclipsi i plotë i hënës ose hëna e përgjakur që ndodhi më 27 korrik 2018 me hënën që kaloi nëpër konstelacionet e Makara Rasi (Bricjapi) në Uttarashada-Sravana sipas Astrologjisë Vedike, ishte i dukshëm në të gjithë globin, përveç në Amerikën e Veriut.

Eklipsi i plotë hënor u pa nga nënkontinenti indian, Afrika Lindore,  Rusia dhe vendet e Lindjes së Mesme.

Po cilat janë efektet astrologjike të këtij eklipsi tek 12 shenjat e zodiakut?

Mars kthehet mbrapsht, ndërsa Hëna shkon në Sravana nakshatra dhe bashkohet me Ketu gjatë eklipsit.

Megjithatë, 6 planetët (Dielli, Hëna, Merkuri, Marsi, Rahu, Ketu) do të ndikojnë shumë në Bricjap dhe Gaforre për të sjellë disa netë pa gjumë për ata që kanë lindur në këto shenja.

Rahu dhe Ketu

Një eklips hënor që ndodh në shenjën e tokës Bricjap tregon çështjet lidhur me tokën, konfliktet kufitare ndërmjet vendeve, tërmete në tokë, rrëshqitjet e tokës, përmbytjet, tsunami, rënia e përkohshme në biznesin e pasurive të paluajtshme, kërcënimi nga vullkanet, probleme me terrorizmin.

Do të ketë dështime të vazhdueshme të energjisë në shumë fusha. Pajisjet elektrike dhe elektronike papritmas do të dështojnë pa arsye.

Kjo nuk është koha më e mirë për të blerë ose riparuar telefonat, televizorët, kompjuterët, mësimi i notit, aventurat në ujë apo kodra, etj.

Nëse jeni të lindur me hënën në Ketu ose Rahu, mos u përpiqni të notoni ose të zhyteni në ujë gjatë këtij muaji.

Nëse jeni të lindur me hënën në Uttarashada, Sravana, Krittika, Rohini, Uttara Phalguni ose konstelacionet Hasta, atëherë prisni ndryshime të mëdha në jetë brenda 4 javëve të ardhshme.

Nëse jeni të lindur me hënën nën shenjën e Bricjapit është koha të kujdeseni për paratë, shëndetin dhe marrëdhëniet tuaja.

Korrik-gusht 2018 do të testojë kohën (psikologjikisht) për njerëzit e lindur me hënën nën shenjën e Shigjetarit, Bricjapit, Gaforres dhe Binjakëve.

Priten ditë të mira për njerëzit e lindur me hënën nën shenjën e Dashit, Peshqve, Luanit, Akrepit.

Për të tjerët, efektet do të jenë neutrale.

Kjo është koha e mirë për të shijuar veten. Bëni qef.

Mërkuri kthehet mbrapsht: do të shfaqen vonesa me transportin dhe komunikimin deri më 19 gusht. Mos filloni projekte të mëdha të reja gjatë kësaj kohe. Gjërat e vogla do të shkojnë keq. Gjatë kësaj periudhe kthimi, rrini me gjërat që keni filluar.

Mos prisni që t'i përfundoni gjërat sot. Gjithmonë do të ketë disa përfundime të lirshme që do t'ju duhet të kujdeseni më vonë.

Dielli kundërshton Marsin: Kjo mund t'i bëjë njerëzit impulsivë dhe argumentues. Sigurohuni që nuk jeni një prej tyre. Ju mund të dëshironi të filloni gjërat me impulsivitet. Mos ! Mos harroni se ka një Mërkur që kthehet.

Në fund të korrikut, marrëdhëniet romantike dhe biznesi mund të bëhen më mirë.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë