Moti

Ditët e ftohta mbaruan, temperaturat do të rriten

Pas ditëve të ftohta gradualisht kjo javë do të ndryshojë kushtet klimaterike. Java e tretë e muajit shkurt do të dominohet nga mot relativisht i paqëndrueshëm, pra do të jetë me vranësira dhe reshje të pakta shiu në zonën veriperëndimore. Por, temperaturat do të jenë me rritje. Kryesisht ditën e martë dhe ditën e mërkurë pritet rritje e ndjeshme e temperaturave.

Zonat malore 2/14 gradë celsius, zona e ulët 6/22 gradë celsius dhe bregdeti 8/19 gradë celcius. Parashikohet dhe erë e fortë, e cila do të shkaktojë stuhi në bregdet, ku shpejtësia e erës do të arrijë 20-25 m/sekondë.


Copyright © Gazeta “Si”Më Shumë