Moti

Diell deri të mërkurën

Kjo e diel është dominuar nga kthjellimet në zonën perëndimore, ndërsa në verilindje dhe juglindje pjesërisht, zona qendrore ka pasur vranësira dhe reshje lokale, temperaturat zbriten në mëngjes deri në 4 gradë në veri ndërsa mesdita u luhaten nga 14 deri 22 grade celsius. Fillimi i javës parashikohet me mot te stabilizuar përkohësisht.

Temperaturat do të jenë me rritje të lehte, duke u luhatur:

Në zonat malore 4-17 gradë celsius.

Në zonat e ulëta 7-22 gradë celsius.

Në zonat bregdetare 10-23 gradë celsius.

Dita e mërkurë do të riktheje serish reshjet e shiut.

Temperaturat do të mbeten normale dhe java e dytë e muajit pritet të sjellë nxehti i cili do të sjellë temperaturat deri në 30 gradë celsius.

Më Shumë