Futboll

Dhuna në Fushë-Krujë, Tirana kërkon përjashtimin e arbitrit Sokoli

Dhuna në Fushë Krujë në ndeshjen Kastrioti – Tirana në javën e fundit të Superligës është dënuar edhe nga klubi bardheblu. Përmes një postimi në rrjetet sociale Tirana ka dënuar veprimet e arbitrit Olsi Sokoli në këtë ndeshje. Klubi kryeqytetas shkruan se më shumë se një herë arbitri i është drejtuar me shprehje raciste sulmuesit Majkëll Ngo, duke e provokuar atë.

24 herë kampionët e Superligës e cilësojnë arbitrimin e Sokolit si tendencioz dhe dëmtues për mbarëvajtjen e ndeshjes. Në reagimin e publikuar në facebook, Tirana kërkon nga strukturat e FSHF-së dhe Shoqata e arbitrave përjashtimin e arbitrit Sokoli.

Reagimi i Tiranës:

REAGIMKlubi i Futbollit Tirana denon ashper gjykimin skandaloz ne ndeshjen Kastrioti – Tirana. Pergjate 90 minutave te…

Gepostet von KF Tirana am Dienstag, 19. März 2019

Ky reagim i fortë i Tiranës me këtë komunikatë vjen në një kohë, kur Komisioni i Disiplinës ende nuk ka marrë vendim për ngjarjen e ndodhur në stadiumin “Redi Maloku”, ku disa futbollistë dhe trajneri i Tiranës u dhunuan nga tifozët vendas.

 

Më Shumë