Sociale

COVID19/ 21 humbje jete dhe 777 raste të reja në 24 orët e fundit

Gjatë 24 oreve te fundit kane nderruar jetë 21 pacientë të prekur nga Covid-19, të moshave 22-87 vjeç.

Janë kryer 3308 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 777 qytetarë.

Në 24 orët e fundit janë shëruar gjithashtu 742 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 74,352 që nga fillimi i epidemisë.


Aktualisht në spitalet COVID në Tiranë dhe tre spitalet rajonale po trajtohen 639 pacientë, 35 në terapi intensive, nga të cilët 7 pacientë janë të intubuar.

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:
Tiranë     23411
Fier         2565
Vlorë       1757
Durrës     1653
Shkodër   1372
Gjirokastër 1198
Korçë       922
Elbasan    800
Lezhë       771
Berat        663
Dibër       362
Kukës     334


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë