Sociale

Covid-19/ MSH: 42 raste të reja dhe 3 vdekje në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale njoftoi se 24 orët e fundit janë kryer 2707 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 42 qytetarë.

Numrin më të lartë të infektimeve edhe këto 24 orë vijon ta mbajë Tirana dhe Devolli

Aktualisht në spitalet COVID po trajtohen 88 pacientë, 8 në terapi intensive, nga të cilët 4 pacientë janë të intubuar.

Kanë humbur jetën gjithashtu 3 qytetarë të moshave 65-80 vjeç.


Copyright © Gazeta “Si”


Lajme të lidhura

Më Shumë