Moti

Çmendet pranvera, sot dëborë edhe në Tiranë

Ajri i ftohtë Siberian që preku sot veriun dhe juglindjen e vendit  duke rikthyer borën  në fillimin e pranverës , do prekë nesër thuajse gjithë vendin . Pra pas mesnatës deri në orët e parà të ditës së Marte rreshjet e bore parashikohen të ketë edhe  në zonat e ulta. Pra zona e Shkodrës por edhe kryqyteti do të kenë rreshje të pakta bore por edhe shi . Temperaturat do zbresin deri në  -4 gradë celcius  në Veri dhe në  Bregdet nuk do ti kalojë 9 gradë  celcius.

Më Shumë