Media Galeri

Bota surreale e stilistes Yayoi Kusama

Ndërsa marka luksoze Louis Vuitton transformon dyqanet e saj për lançimin e koleksionit të ri me artistin bashkëkohor japonez Yayoi Kusama, këtu është një vështrim prapa në disa prej veprave të saj ikonike.

Yayoi Kusama është një artiste bashkëkohore japoneze që punon kryesisht në skulpturë dhe instalacion, dhe është gjithashtu aktive në pikturë, performancë, modë, poezi, trillime dhe arte të tjera.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë