Politike

Berisha vendos datën, opozita proteston më 11 shkurt

Gazeta Si - Partia Demokratike së bashku me aleatët do protestojë më 11 shkurt. Ky ishte vendimi i marrë nga Kryesia e PD për këtë protestë kombëtare në Tiranë.

"U diskutua gjerësisht mbi situatën kritike, në të cilën po kalon Shqipëria, situatë e pashembullt në ndonjë vend. Çdo shqiptar u njoh me dokumente autentike ndërkombëtare, me angazhimin e Edi Ramës në procesin e asgjësimit të pluralizmit dhe opozitës në Shqipëri.

Kreu i PD-se, Sali Berisha. Gazeta Si, 31 janar 2023

Kryesia e PD-së mendon se sot është jetike, është vendimtare largimi i këtij armiku të egër të opozitës shqiptare nga pushteti. Largimi sa më shpejt i Edi Ramës, i cili prej së paku 6 vitesh ka angazhuar shuma përrallore, ka angazhuar policira sekrete, ka angazhuar dhe korruptuar shefin e kundërzbulimit të FBI-së.

Ka marrë peng ish-kryetarin e PD-së, Lulzim Basha, ka bërë gjithçka për asgjësimin politik të Sali Berishës, me qëllimin e vetëm, shkatërrimin e opozitës së vërtetë në Shqipëri", - thuhet njoftimin e PD-së.

Më tej bëhet e ditur se është koha të flasë opozita. "Të flasë gjer në largimin e kësaj kalbësire, nga pushteti. Gjer në largimin e këtij turpi, njeriu që s’ka asnjë parim, normal, moral, nder, dinjitet që nuk ka asnjë kufi në poshtërsitë e tij për të qëndruar vetë në pushtet, pavarësisht se çfarë i shkakton demokracisë dhe vendit të vet", - thuhet në reagimin e PD.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë