Futboll

Berisha bën ndeshjen e jetës, por nuk mjafton ndaj Juventusit

Pësoi dy gola nga Juventusit, por Etrit Berisha ka bërë një ndeshje të madhe në Torino, ku skuadra e tij humbi 2-0. Jo më kot shtypi sportiv italian i ka thurur elozhe, duke e vlerësuar si lojtarin e ndeshjes. Portieri kuqezi është vlerësuar me notën 8 dhe ishte më i miri jo vetëm për Spalin, por për të dyja skuadrat. Po me notën 8 është vlerësuar edhe Miralem Pjaniç, autori i golit të parë të Juventusit, por pritjet spektakolare të Berishës kanë marrë më shumë vëmendje.

Berisha (nota 8) – “Numra impresionantë. Ndeshja duhej të ishte mbyllur të paktën 4-0 në favor të Juventusit, nëse nuk do të ishte në portë Etrit Berisha. I jashtëzakonshëm në fundin e pjesës së parë me një pritje ndaj Ramseit dhe në pjesën e dytë një mur i vërtetë. I pafajshëm në golat e pësuar nga Pjaniç dhe Ronaldo. Pritje për duartrokitje”. Ky është vlerësimi i shtypit sportiv italian për paraqitjen e Berishës, në një ditë të shkëlqyer, por pritjet e tij nuk mjaftuar për të shmangur humbjen e Spalit.

Juventusi feston fitoren ndaj Spalit. Gazeta Si, 28 shtator 2019

Juventusi ka marrë përkohësisht kryesimin e Serisë, me 16 pikë, 1 pikë para Interit, që luan në fushën e Sampdorias. Etrit Berisha është dalluar edhe në ndeshje të tjera të Spalit në këtë kampionat, ku pas 6 ndeshjesh qëndron në vend të fundit, me 3 pikë dhe me 3 humbje radhazi. Etrit Berisha i vetëm nuk mund të bëjë asgjë.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë