Dosje

Atentati ndaj pronarit të shkollës private/ Dëshmia e së bijës: Jemi njerëz të thjeshtë, s’kemi konflikte me askënd

Me shpresën se mund të sqarojë e të hedhë dritë se çfarë ndodhi gjatë javës dhe cili është autori i atentatit ndaj biznesmenit Lulzim Masha, policia vijon me marrjen e dëshmive të personave të afërt me 63-vjeçarin. Mes këtyre dëshmitarëve policia i thotë Gazetës “Si” se ka pyetur edhe fëmijët e administratorit të shkollës Wilson, që të dy ata në moshë madhore. 33-vjecarja me inicialet A.M i ka treguar policisë se babai nuk ka konflikte dhe se si ajo u vu në dijeni për ngjarjen që vijon të jetë ende e pazbardhur. Më 18 janar teksa babai i saj u qëllua nga një i ri me pistoletë, teksa apo udhëtonte me makinën tip ‘benz’, e reja po shkonte për në punë, që është shkolla Wilson. Ajo e pa të atin të rrethuar nga shumë njerëz dhe automjetin e parkuar fare pranë tij. “Kur arrita te Liqeni, kaloj fiks në vendngjarje dhe e shikoj të rrethuar me njerëz dhe makinën e tij që kishte hapur krahun. Të gjithë njerëzit ishin punonjës policie”, kujton 33-vjeçarja.

LEXO EDHE:
- Atentati ndaj biznesmenit te Liqeni i Thatë, një hakmarrje ndaj të vëllait pista kryesore e hetimeve
- Tiranë, atentat me armë zjarri në makinë ndaj administratorit të një shkolle private

Dëshironi të VAZHDONI Së lexUARi artikullin?

Lajme të lidhura

Më Shumë