Futboll

Asllani titullar në kampionat, shqiptari preferohet para Mkhikarianit

Gazeta Si – Kristjan Asllani do të jetë sërish titullar me Interin në kampionat, ashtu si javën e kaluar ndaj Romës. Mesfushori i Kombëtares shqiptare është planifikuar të zbresë në fushë nga minuta e parë në transfertën me Sasuolon, që luhet të shtunën.

Pas paraqitjes së mirë ndaj Romës, ku debutoi si titullar me fanellën zikaltër, Asllani u ul në stol në Champions ndaj Barcelonës. Futbollisti 20-vjeçar u fut në fushë në fundin e ndeshjes, që Interi e fitoi 1-0.

Formacionet e mundshme të Sasuolo-Inter. Gazeta Si, 7 tetor 2022

Tani elbasanasi do të ketë sërish besimin e trajnerit Simone Inzagi për një fanellë titullari. Një tjetër shans ky për të treguar vlerat nga mesfushori shqiptar. Në kampionat Asllani preferohet para Mkhitarianit, pasi e zëvendëson më mirë Brozoviçin.

Atij do t’i besohet regjia në ndeshjen me Sasuolon, duke zënë vend mes Barelës dhe Çalhanoglu.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë