Kosova

Albin Kurti kundër Trump: Shqiptarët në SHBA të votojnë Biden (Video)

Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, është politikani i parë në hapësirën shqiptare që bën thirrje publike se për këtë duhet të votojnë shqiptarët në SHBA në zgjedhjet presidenciale të 3 nëntorit.

Thirrje për mbështetje të Joe Biden për President të ShBA-së A call for support of Joe Biden for President of the USA

Thirrje për mbështetje të Joe Biden për President të ShBA-sëA call for support of Joe Biden for President of the USA

Gepostet von Albin Kurti am Freitag, 16. Oktober 2020

Ai kërkon që shqiptarët të votojnë kandidatin demokrat, Joe Biden dhe jo presidentin aktual Donald Trump.


Copyright © Gazeta “Si”Më Shumë