Kombetarja

“Albania” nga Capital T, FSHF zbulon këngën që shoqëron kuqezinjtë në kampionatin Europian “Gjermani 2024”

Federata Shqiptare e Futbollit ka njoftuar se kënga zyrtare që do të shoqërojë kuqezinjtë në aventurën e tyre në kampionatin Europian “Gjermani 2024”, do të jetë kënga “Albania”, e cila do të këndohet nga reperi Capital T. Kënga njoftohet se do të bëhet bëhet publike në 30 maj.

“Krenaria Kombëtare në Nota Muzikore! FSHF është e lumtur t’ju bëjë me dije se kënga zyrtare e Kombëtares shqiptare në finalet e Euro 2024 titullohet "Albania" dhe është realizuar në bashkëpunim me një nga artistët më të suksesshëm të muzikës shqiptare & më të pëlqyer, Capital T.
Një këngë që përfaqëson më së miri identitetin tonë kombëtar e që do të udhëheqë kuqezinjtë tanë në çdo moment përgjatë kësaj aventure të paharrueshme në finalet e Kampionatit Europian "Gjermani 2024".
Ky bashkëpunim unik përfaqëson fuqinë e bashkimit dhe pasionit, që na karakterizon të gjithë si shqiptarë. Le të festojmë së bashku këtë moment historik & të mbështesim ekipin tonë drejt suksesit! Forca Shqipëria! STAY TUNED, datë 30 maj”, ka njoftuar FSHF.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë