Kosova

Aktivizohet sërish zjarri në Rugovë, situatë e rëndë edhe në Ferizaj

Në zonën e Rugovës janë aktivizuar sërish vatra zjarri të cilat janë shumë afër shtëpive.

Gjithashtu janë raportuar vatra zjarri edhe në rajonin e Prizrenit, Suharekës, Ferizaj.

Policia ka bërë apel për qytetarët që në asnjë mënyrë mos të ndizen zjarre, pasi ato nuk mund të kontrollohen dhe paraqesin rrezik në këto temperatura të larta.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë