Sociale

60 shqiptarë të rrezikuar nga sulmet e Turqisë ndaj Sirisë

Në një postim në rrjetin social facebook, gazetari shqiptar Taulant Kopliku i cili punon në emisionin investigativ italian "Le lene" është shprehur se, shumë shqipëtarë rrezikojnë jetën nga sulmet ushtarake të Turqisë ndaj Sirisë.
Sipas tij janë të rrezikar 30 gra dhe 30 fëmijë shqiptarë që janë të vendosur në kampin "Al Hol". Kopliku kërkon ndihmë nga kolegët për të sensibilizuar autoritetet shqiptare që të ndërhyjnë.
Ai thekson se këto të dhëna i janë raportuar atij nga një shtatas kurd, i cili dy javë më parë e shoqëroi shqiptarin në kampin në fjalë.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë