Ka ndodhur

Video/ Morinë, 42-vjeçari nga Presheva tenton të futet me 5.1 kg heroinë

Gazeta Si - Një shtetas nga Presheva është arrestuar në Morinë pasi tentoi të fuste në Shqipëri 5.1 kg heroinë të fshehur në një çantë shpine.

Policia kishte informacion paraprak dhe në momentin kur ka hyrë në tokën shqiptare, mjeti tip “Golf 6” kaloi në vijën e dytë, për kontroll më të imtësishëm, me drejtues shtetasin Abdullah Ahmeti.

“Gjatë kontrollit të ushtruar nga shërbimet e Policisë, në një çantë iu gjetën 5 kilogramë e 107 gramë lëndë e dyshuar narkotike heroinë, e cila u sekuestrua në cilësinë e provës materiale, së bashku me 4 aparate celulare”, njoftoi policia e Kukësit.

Personi i arrestuar në flagrancë është shtetasi Abdullah Ahmeti, alias Abdullah Jashari 42 vjeç, banues në Preshevë, për veprën penale "Trafikimi i narkotikëve".

Në bashkëpunim me Prokurorinë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Kukës, vijon puna për zbardhjen dhe dokumentimin me prova ligjore të këtij rasti, identifikimin dhe kapjen e personave të tjerë të implikuar.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë