Ka ndodhur

Tre vjedhje brenda pak ditësh, arrestohet ‘skifteri’ 32-vjeçar në Durrës

Gazeta Si - Një 32-vjeçar është arrestuar në Durrës, pasi, akuzohet se është autor i tre vjedhjeve të ndodhura gjatë 10 ditëve të fundit në qytetin bregdetar.

Nga hetimet rezultoi se 32-vjeçari:

-më datë 20.11.2023, ka vjedhur pajisje në një banesë në lagjen nr. 14;

-më datë 23.11.2023, në lagjen nr. 8, i ka vjedhur një send personal, shtetasit I. O.;

-më datë 28.11.2023, në lagjen nr. 17, i ka vjedhur celularin dhe një shumë parash, shtetases Z. Sh., 66 vjeçe. Pamjet e këtij rasti u transmetuan në portalin “JOQ", më datë 28.11.2023.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Durrës, për veprime të mëtejshme, për veprën penale “Vjedhja”, kryer më shumë se një herë”, njofton policia.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë