Ka ndodhur

Trafikonin në Shqipëri automjete të vjedhura në Greqi, i kalonin me dokumente false

Gazeta Si - Policia e Sarandës ka zbardhur një skemë trafiku të automjeteve dhe mashtrimi, duke arrestuar një 42-vjeçar me iniciale F.M., ndërsa në kërkim ka shpallur bashkëpunëtorin e tij A.M. 29 vjeç.

Të dy këta persona, sipas policisë, kanë trafikuar në Shqipëri makina të vjedhura në Greqi. Automjeteve u ndryshonin elemente identifikuese dhe i pajisnin me dokumente false, me qëllim shitjen e tyre në vendin tonë.

Policia sekuestroi 2 makina të dyshuara si të vjedhura në Greqi, tip Toyota dhe Peugeot, me vlerë në total rreth 40 mijë euro.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë