Drejtësia

Tenderi i uniformave, SPAK kërkon nga 1 vit e 6 muaj burg për 10 të pandehurit

SPAK ka kërkuar 1 vit e 6 muaj burg për të 10 të pandehurit që akuzohen për tenderin e uniformave të Policisë së Shtetit.

Ps kërkesës së SPAK, në pretencën e dhënë këtë të premte, të pandehurit përfitojnë gjykim të shkurtuar nëse shpallen fajtor dhe parashikohet të dënohen 1 vit burg.

Për Aurora Mullajn, SPAK ka kërkuar konvertim të dënimit në shërbim prove.

Tenderi i unformave është dhënë në kohën kur Ministria e Brendshme drejtohej nga Sandër Lleshaj, ndërsa është kallëzuar në vitin 2020 nga ish-deputeti demokrat Myslim Murrizi.

10 zyrtarët akuzohen për shkelje të barazisë në tenderë dhe shpërdorim të detyrës.

Mes të arrestuarve është dhe ish-drejtoresha e Agjencisë së Blerjeve të përqendruara, Edlira Naqellari

1-Edlira Naqellari

2-Flutura Cerkezi

3-Ani Omuri

4-Klevis Hasani

5-Kreshnik Bejkaj

6-Fatmir Demneri

7-Mariglen Buzali

8-Gezim Mingaj

9-Anisa Bogdani

10-Aurora Mulla


Copyright © Gazeta “Si”


Lajme të lidhura

Më Shumë