Ka ndodhur

Telefonuan policinë për një ‘grabitje’ në banesën e tyre, arrestohen babë e bir në Pezë Helmës

Gazeta Si - Babë e bir janë arrestuar këtë premte, pasi denoncuan një ditë më parë për një tentativë grabitje të pretenduar në banesën e tyre në Pezë Helmës, pranë kryeqytetit.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 6 në Tiranë, pas marrjes së njoftimit se mbrëmjen e djeshme, në fshatin Mënik, një shtetas pretendonte se persona të paidentifikuar kishin hyrë në oborrin e banesës së tij dhe kishin qëlluar në ajër me armë zjarri, kanë zbardhur ngjarjen.

Sipas njoftimit, shtetasi G.H., 58 vjeç, mbrëmjen e djeshme ka telefonuar policinë, duke pretenduar se persona të paidentifikuar, ishin futur në oborrin e banesës së tij, dhe kishin qëlluar me armë zjarri.

Shërbimet e Policisë kanë kaluar menjëherë në adresën e dhënë dhe nga verifikimet e kryera ka rezultuar se personi që ka qëlluar me armë zjarri kallashnikov, është shtetasi O. H., 22 vjeç.

Në vijim të veprimeve u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve G. H., dhe O. H., (babë e bir), të dy banues në Mënik.

Gjatë kontrollit të banesës së dy të arrestuarve, policia gjeti dhe sekuestroi, në cilësinë e provës materiale armën e zjarrit kallashnikov, të përdorur gjatë ngjarjes, 4 krehëra dhe sasi municioni luftarak.


Copyright © Gazeta “Si”


Lajme të lidhura

Më Shumë