Euro2024

Supersfida mes kryesuesve të grupit të Shqipërisë, publikohen formacionet zyrtare të Spanjë-Itali

Grupi B i Euro 2024 ku bën pjesë edhe Shqipëria, do të shohë sot të luhet ndeshja mes dy skuadrave që pritet të luftojnë për vendin e parë, Spanjës dhe Italisë.

Të dy skuadrat kanë fituar ndeshjet e para teksa kërkojnë fitoren në këtë duel, pasi do t’u siguronte matematikisht vendin e parë në grup sido që të shkonte ndeshja e fundit.

FORMACIONET ZYRTARE

SPANJA: Unai Simon, Karvahal, Le Norman, Laport, Kukureja; Pedri, Rodri, Fabian Ruiz; Lamin Jamal, Morata, Niko Uilliams.

Trajner: De La Fuente

ITALIA: Donaruma; Di Lorenco, Bastoni, Kalafiori, Dimarko, Barela, Zhorzhinjo; Kieza, Fratezi, Pelegrini; Skamaka.

Trajner: Spaleti


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë