Ngjarje

Shkëputet maja e një mali në Mërtur të Tropojës (video)

Sot në mesditë është shkëputur maja e një mali në fshatin Mërtur të Tropojës.
Mësohet se masivi shkëmbor nga maja e malit është shkëputur dhe ka rënë në një zonë që nuk banohet nga njeri dhe fatmirësisht nuk ka persona të lënduar.
Fshati është një zonë shkëmbore dhe shkëputja e gurëve aty është diçka e shpeshtë.
Gazeta Si ju sjell pamjet teksa maja e mali shkëputet.

Më Shumë