Ka ndodhur

Shisnin kokainë dhe kanabis në doza, 2 të arrestuar në Fier

Gazeta Si - Dy persona janë arrestuar në Fier, pasi shisnin doza kanabisi dhe kokaine në lagje të ndryshme të qytetit.

Policia tha se në pranga ra 29-vjeçari me iniciale R.L., pasi kishte me vete dhe në banesë 20 doza kokainë të gatshme për shitje dhe 1 peshore elektronike.

Gjithashtu është vënë në pranga 31-vjeçari me iniciale M.S., banues në Lushnjë, si dhe u referuan materialet në prokurori ku nisi procedimi në gjendje të lirë për 33-vjeçarin me iniciale A.M., pasi në automjetin me të cilën ata lëviznin u gjet një sasi kanabisi e ndarë në doza të gatshme për shitje.

Gjithashtu, 31-vjeçarit iu gjet një kartëmonedhë euro, e dyshuar e falsifikuar.

Sekuestrohen dozat e kokainës, dozat e cannabisit, një peshore elektronike dhe kartëmonedha false. Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Fier, për veprime të mëtejshme.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë