Ka ndodhur

Sherr në Tiranë mes disa personave, dëmtuan makinat dhe qëlluan me armë zjarri në ajër

Gazeta Si - Katër persona janë shpallur në kërkim për shkak të një sherri masiv që ka ndodhur mes tyre në kryeqytet.

Policia thotë se ngjarja ka ndodhur dy ditë më parë, në Tiranë, ku njëri  prej tyre ka qëlluar edhe me armë zjarri.

Policia sqaron se personat fillimisht janë konflikuar fizikisht dhe gjatë konfliktit dyshohet se njëri prej tyre ka qëlluar në ajër me armë zjarri.

“Më pas shtetasit e përfshirë, janë munduar të fshehin ngjarjen nga Policia. Gjatë konfliktit janë dëmtuar 2 mjetet e personave të përfshirë, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale, së bashku me 1 armë zjarri pistoletë, 1 armë gjahu çifte, dhe 1 shotgun, (të cilat janë me leje nga organet përkatëse)”, thote policia.

“Gjithashtu po punojnë për kapjen e shtetasve P. E., 47 vjeç, E. E., 18 vjeç, O. H., 33 vjeç, dhe A. B., 39 vjeç. Shtetasit O. H., dhe A. B., më datë 14.06.2024, rreth orës 23:15, kanë shkuar në ambientet e një objekti në administrim nga shtetasi F. E., dhe për motive të dobëta, kanë kanosur me fjalë rojën e objektit, shtetasin S. A., janë konfliktuar fizikisht me shtetasit P. E., F. E., dhe E. E., e gjatë konfliktit dyshohet se njëri prej tyre ka qëlluar në ajër me armë zjarri. Më pas shtetasit e përfshirë, janë munduar të fshehin ngjarjen nga Policia. Gjatë konfliktit janë dëmtuar 2 mjetet e personave të përfshirë, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale, së bashku me 1 armë zjarri pistoletë, 1 armë gjahu çifte, dhe 1 shotgun, (të cilat janë me leje nga organet përkatëse)”, - njofton policia.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë