Ka ndodhur

Qarkullonin në qytet me armë zjarri, arrestohen 3 persona në Fier

Gazeta Si - Tre persona janë arrestuar në Fier pasi qarkullonin në rrugë me armë zjarri. Ngjarja ka ndodhur në fshatin në fshatin Fermë Çlirim, ku sapo panë policinë, kanë tentuar të fshihnin armët.

Të arrestuarit janë vëllezërit R.K 25 vjeç dhe B.K 24 vjeç dhe një 50-vjeçar B.A të tre banues në fshatin Sualj të Fierit. Ata tentuan të fshihnin armët në një zonë me bimësi, por nuk kanë mundur dot të largohen, pasi u kapën nga policia.

2 armët e zjarrit pistoleta janë gjetur dhe janë sekuestruar në cilësinë e provës materiale dhe do të dërgohen në Institutin e Policisë Shkencore, për ekzaminime të mëtejshme, për të parë nëse janë përdorur në ndonjë ngjarje kriminale të ndodhura më parë.

Gjithashtu janë sekuestruar në cilësinë e provës materiale edhe dy 2 automjete të blinduara, që u gjetën gjatë kontrollit të ushtruar në një karburant.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë