Ka ndodhur

Po udhëtonte me 200 km/h, vdes në një aksident tragjik DJ-i shqiptar në Itali

Nga Gazeta 'SI'- Një shqiptar ka mbetur i vdekur në Milano, pas një aksidenti tragjik. 40-vjeçari, H.Q, që punonte si DJ, ka vdekur pasi mjeti i tij tip Ferrari u përplas në anësoret e rrugës. Ai po udhëtonte me mbi 200 km/h kur ka rrëshqitur në rrugën e lagësht. Sipas pamjeve mjeti është ndarë në gjysmë.

40-vjeçari, vetëm disa orë para vdekjes ishte në një klub nate në kantonin e Valais dhe pas performancës ishte nisur me Ferrari për në Itali. Vëllai i tij 41-vjeçar ka konfirmuar se automjeti i përkiste atij.

“Është e vështirë ta përshkruash me fjalë këtë person të madh dhe pozitiv. Por nëse do të më duhej ta përshkruaja me një fjalë, do të thosha se ai ishte personi më i dashur që e kam njohur”, tha ai.

Dyshohet se bashkë me të ka humbur jetën edhe një grua. Sipas raportimeve të mediave italiane, identifikimi është i komplikuar pasi ata u dogjën në veturën që mori flakë. Ndërkohë, policia e Settimo Torinese ka kontaktuar disa të afërm dhe u ka kërkuar atyre që të ndihmojnë në identifikimin e të vdekurve përmes analizës së ADN-së.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë