Ka ndodhur

Plagosi kunatën me thikë, arrestohet 69-vjeçari me probleme mendore në Dimal

Gazeta Si - Një 69-vjeçar është arrestuar, pasi ka plagosur me thikë bashkëshorten e vëllait në Dimal. Policia njofton se i moshuari rezulton me probleme të shëndetit mendor. Ndërkohë, 60-vjeçarja e plagosur ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën.

"Dëmtoi me mjet prerës (thikë), në rrugë, bashkëshorten e vëllait, Policia kap dhe ndalon menjëherë autorin e dyshuar (shtetas me probleme mendore). Sekuestrohet mjeti prerës.

Sapo janë njoftuar se mesditën e sotme, në një rrugë të fshatit Drenovicë, një shtetas kishte dëmtuar me mjet prerës (thikë), bashkëshorten e vëllait të tij, specialistët për Hetimin e Krimeve të Stacionit të Policisë Dimal kanë organizuar punën dhe kanë shkuar në vendngjarje, me qëllim nxjerrjen përpara përgjegjësisë penale, të autorit.

Menjëherë u bë kapja dhe ndalimi i shtetasit M. (M). O., 69 vjeç (shtetas me probleme mendore), i cili kishte dëmtuar me mjet prerës (thikë), shtetasen L. O., 60 vjeçe, e cila është jashtë rrezikut për jetën", - njofton policia.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë