Euro2024

Përballje për një vend në finale, luhet sot Holandë-Angli

Nga Gazeta Si- Dyshja e finales në Kampionatin Evropian të këtij viti do të bëhet e ditur sonte.

Pas fitores së Spanjës ndaj Francës, Holanda dhe Anglia do të luftojnë për të qenë në ndeshjen e madhe të së dielës në Berlin.

Për herë të dytë në pesë vjet, dy skuadrat takohen në gjysmëfinale, teksa “tulipanët” kanë triumfuar 3-1 në kohën shtesë në të Ligës së Kombeve në vitin 2019. Nga 8 ndeshjet e tyre, 5 kanë përfunduar në barazim pas 90 minutash.


Copyright © Gazeta “Si”


Lajme të lidhura

Më Shumë