Ngjarje

Pamjet e çuditshme të tornados horizontale në Brazil (VIDEO)

Tornadot janë një fenomen atmosferik shumë i njohur për shkatërrimet që lënë pas. Por në Brazil, në plazhin e Rio De Janeiros, është regjistruar një fenomen shumë i çuditshëm që është quajtur “tornado horizontale”.

Reja gjigante e formuar mbi plazh ka tërhequr vëmendjen e të gjithë pushuesve që ishin duke u relaksuar në Rio.

Tornado horizontale zgjati për disa minuta dhe më pas u largua pa lënë pasoja të mëdha.

“Dukej sikur qielli ishte përmbysur, mendova se ishte një tornado e shtrirë”, thotë Jorge Ricardo, që filmoi fenomenin.


Copyright © Gazeta “Si”Më Shumë