Ngjarje

‘Nuk të duam, je gylenist dhe terrorist’! Përplasje në xhaminë Dine Hoxha! Besimtarët tentojnë të përzënë myftiun e Tiranës (Video)

Gazeta Si - Tensione brenda xhamisë Dine Hoxha në Rrugën e Kajavës në Tiranë. Besimtarët kanë ofenduar myftiun e Tiranës Laurent Luli dhe kanë tentuar ta përzënë.

Sikurse duket në pamje, përplasja ka qenë e ashpër, ndërsa një lumë ofendimesh kanë vëshuar drejt myftiut.

“Gylenist, terrorist, nuk je myfti, je pushtues i pozicionit të myftiut, nuk të duam, je gylenist”-ishin shprehjet fyese ndaj myftiut të Tiranës./TCH/


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë