Mode

Njihuni me 15 modelet e reja që bënë namin gjatë muajit të modës

Aksioni asnjëherë nuk ndaloi nëpër pasarela gjatë këtij sezoni të koleksioneve të Pranverës 2010, që nga yjet që riveshën veshjet e para shumë viteve në pasarelat e Milanos deri tek të paftuarit që u përpoqën të prishnin shfaqjen në Paris, kishte me të vërtetë shumë ngjarje. Por për modelet e këtyre pasarelave e gjitha ishte thjesht një ditë më shumë në zyrë dhe ato punuan pa u lodhur për të sjellë ëndrrat e stilistëve në jetë.

Modelet e reja të cilat lanë një impakt tek publiku ishin një grup i ndryshëm nga vende të ndryshme të botës, mes tyre dhe studente apo sportiste. Pa kontributin e tyre shfaqjet nuk do kishin qënë edhe aq argëtuese dhe tani që sezoni përfundoi ato kanë mundësi të zhvillojnë karrierën e tyre.

Më poshtë mund të shihni 15 modelet më të mira të sezonit të përzgjedhura nga Vogue :


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë