Mode

Nëntori i bukurisë dhe risive që nuk mund t’u thoni “jo”

Nga buzëkuqet, trajtimet e fytyrës dhe dekoltesë deri tek aromat e flokëve: një dëshirë e madhe për të rizbuluar dhe për t’u rizbuluar.
Për të ngrohur zemrat dhe atmosferat, në këtë fazë të ditëve të shkurtuara dhe shenjave të para të sezonit të ftohtë, le të hedhim një sy mbi të rejat e bukurisë me ardhjen e nëntorit. Nga kremrat deri te make-up, pa lënë pas dore flokët: ja çfarë duhet të keni parasysh në rutinën e përditshme për bukurinë femërore…
Kremrat për fytyrën, qafën dhe dekoltenë sigurojnë kontrastin e dëmtimit, parandalimin e plakjes së lëkurës dhe korrigjimin e shfaqjes së rrudhave, falë përbërësve aktivë dhe një stimuluesi të jashtëzakonshëm të aktivitetit qelizor dhe prodhimit të kolagjenit: ar i pastër. Së bashku me maskat, përveç që japin një shkëlqim të pakrahasueshëm, ato rivlerësohen, përsosin dhe e bëjnë lëkurën më elastike. Edhe make up-i gjen dritë të re me hijet e syve që veshin qepallat.
Buzëkuqet përqendrohen në nuanca luksoze, vendimtare dhe sensuale, si të gjitha ato të kuqe. Përkëdhelje shtesë? Bëhet fjalë për flokët, që tani kanë aroma të dizajnuara posaçërisht për to. Kremrat mbeten gjithmonë zgjidhje për të ristrukturuar dhe ushqyer ato: disa kërkojnë kohë më të shkurtër shtrimi, të tjerët – të aplikuara pas shampos – nuk kërkojnë shpëlarje.


Copyright © Gazeta “Si”Më Shumë