Ngjarje

Në prag të ndeshjes Poloni-Holandë, një person kërcënon me sëpatë, policia gjermane e qëllon me armë

Një operacion i madh po zhvillohet në qendër të Hamburgut pasi një person me sëpatë kërcënoi oficerët e policisë.
Policia thotë se ka qëlluar dhe ka plagosur rëndë burrin, i cili po merr ndihmën mjekësore.

Raportet e mediave thonë se incidenti ka ndodhur pranë një zone tifozësh për mbështetësit e ekipit holandez të futbollit, raporton BBC.

Holanda do të luajë me Poloninë në qytet më vonë të dielën, në kuadër të Kampionatit Evropian.

Në një deklaratë të policisë thuhet se një burrë ka kërcënuar punonjësit e policisë me një kazmë dhe një “pajisje ndezëse”.

Raportet e mediave thonë se sulmi ndodhi rreth orës 12:30 me orën lokale në Reeperbahn, një rrugë kryesore dhe zonë e jetës së natës në qytet.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë