Ka ndodhur

Në kërkim nga Italia si pjesë e një grupi kriminal, 31-vjeçari kapet në Vlorë

Gazeta Si - Një 31-vjeçar është arretsuar nga policia e Vlorës me qëllim ekstradimi pasi policia italiane kishte lëshuar një urdhër ndalimi ndaj tij për prodhim e shitje droge, pjesë e një grupi kriminal.

Me finalizimin e operacionit policor të koduar “Member”në lagjen “Lef Sallata”, Vlorë, u bë kapja dhe arrestimi i përkohshëm i shtetasit Alfons Gjikaj, 31 vjeç, banues në Vlorë.

"Ky shtetas ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi autoritetet italiane kanë lëshuar një urdhër-arrest ndaj 31-vjeçarit, në vitin 2020, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve", kryer në formën e organizatës kriminale, parashikuar nga Kodi Penal i Italisë", - njoftoi policia.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë