Ka ndodhur

Mbërrijnë në Shqipëri edhe 117 mijë vaksina Pfizer, pjesë e kontratës së dytë me kompaninë

Kanë mbërritur në Shqipëri edhe 117 mijë doza të vaksinës Pfizer mbrëmjen e të martes.

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu nëpërmjet një postimi në rrjetin social Facebook ka treguar se këto doza janë pjesë e kontratës së dytë të qeverisë shqiptare me kompaninë si dhe që deri tani kanë mbërritur në vendin tonë 2,496,960 vaksina anti Covid-19.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë