Ka ndodhur

Mat, 21-vjeçari kapet me një arsenal armësh të fshehura në banesë

Gazeta Si - Një 21-vjeçar është arrestuar në fshatin Karicë të Matit, pasi i janë gjetur në shtëpi disa armë të ndryshme, municion luftarak dhe kapuça në formë maske.

Pas ndërhyrjes së policisë në shtëpinë e 21-vjeçarit R.R u gjetën të fshehura 1 kallashnikov, 3 armë gjuetie, 1 armë zjarri pistoletë, 114 fishekë dhe 2 kapuça në formë maske, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Gjithashtu babai i të riut, 56-vjeçari H.R është vënë nën hetim.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë