Euro2024

Luajnë si të kualifikuar ndaj Shqipërisë, Spanja triumfon 1-0 ndaj Italisë

Spanja është kualifikuar për në fazën tjetër të Europianit, teksa në ndeshjen e dytë të grupeve mundi 1-0 Italinë, duke bërë që spanjollët të përballen me Shqipërinë në aktin e fundit thjesht për formalitet. Iberikët e nisën pjesën e parë duke dominuar, duke e vendosur kundërshtarin në vështirësi që në minutat e para.

Ndeshja u vendos nga një autogol i Calafiorit, në fillimin e fraksionit të dytë. Spanja kryeson me 6 pikë, Italia ka 3 pikë dhe renditet e dyta. Të hënën, Shqipëria do kualifikimin ndaj një Spanje që tashmë luan për formalitet.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë