Mode

Kompania MSCHF do të rimbursojë blerësit e ‘Satan Shoes’ për të zgjidhur padinë nga Nike

Një kompani e Brooklyn që u padit nga Nike për shitjen e paautorizuar të Satan Shoes, një palë atlete që përmban një pikë gjak dhe u promovua nga reperi Lil Nas X, ra dakord të enjten të pranonte kthimet e këpucëve si pjesë e një zgjidhjeje.

Kompania, MSCHF, do të ofrojë rimbursime për njerëzit që duan të kthejnë atletet sipas kushteve që vendosi Nike, e cila tha në një deklaratë se qëllimi i "tërheqjes vullnetare" ishte heqja e këpucëve nga qarkullimi.

Një total prej 666 palë Satan shoes u prodhuan nga MSCHF, e cila përfshiu pika të gjakut në atletet Nike Air Max 97. Secila palë kushtonte 1018 dollarë. Ata u shitën në më pak se një minutë muajin e kaluar.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë