Ka ndodhur

Kavajë, 66-vjeçari rus gjendet i vdekur në banesën e tij. Nuk përgjigjej prej ditësh në telefon

Gazeta Si - Një 66-vjeçar nga Rusia, i cili jetonte në katin e tretë të një pallati në Golem të Kavajës është gjetur i pajetë mbrëmjen e të shtunës.

Rreth orës 22:00, Policia e Kavajës është njoftuar për ngjarjen, ndërsa 66-vjeçari nuk përgjigjej prej disa ditësh në telefon.

Menjëherë shërbimet e policisë kanë shkuar në adresën e dhënë dhe kanë konstatuar se dera e jashtme e banesës ishte e mbyllur.

Policia tha se e kanë hapur me forcë derën e banesës, ku kanë gjetur pa shenja jete shtetasin me iniciale V. U.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor, i cili nën drejtimin e Prokurorit po kryen veprimet për sqarimin e rrethanave dhe dokumentin ligjor të shkakut të humbjes së jetës të 66-vjeçarit.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë