Ka ndodhur

Kapet me armë zjarri dhe municion, arrestohet 18-vjeçari në Sarandë

Gazeta Si - Një 18-vjeçar është prangopsur, pasi u kap me armë zjarri pushkë e municione luftarak. Sipas policisë i riu do t'i shiste armët në Sarandë.

Gjithashtu në pranga ka rënë edhe një 20-vjeçar, ndërsa një 17-vjeçar tjetër është proceduar penalisht pasi dyshohet se ishin në dijeni të kësaj veprimtarie kriminale.

Ndërkohë e armët e zjarrit pushkë, municionet luftarake si edhe motomjeti që drejtonte 18-vjeçari, janë sekuestruar.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Sarandë, për veprime të mëtejshme.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë