Ka ndodhur

Kanosi me armë zjarri për pronat 26-vjeçarin, arrestohet i riu në Tiranë

Gazeta Si- Policia e Tiranës njofton se ka parandaluar një ngjarje të mundshme kriminale me motive pronësie.

Gjatë operacionit të uniformave blu është kapur në flagrancë një 21-vjeçar me iniciale A.H. Po ashtu, janë proceduar në gjendje të lirë edhe një 23-vjeçar dhe një 17-vjeçar.

Ata janë konfliktuar dhe më pas kanë kërcënuar me armë zjarri për motive pronësie një 26-vjeçar.

“Gjatë kontrollit në banesën e shtetasit A. H., shërbimet e Policisë kanë gjetur dhe sekuestruar 1 armë zjarri pistoletë, 2 armë gjahu, krehra dhe municion luftarak të llojeve të ndryshme”, njoftoi policia.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë