Mode

Java e modës në Nju Jork, veshja e preferuar: Gëzofi

Megjithëse Java e Modës në Nju Jork filloi me një temperaturë rreth 10 gradë celsius, deri në shfaqjen e fundit, të ftuarit kishin duruar një stuhi dëbore dhe temperatura nën zero.

Të vishemi ngrohtë apo bukur? Është kjo pyetja që çdo redaktor, blerës dhe influencues i bëri vetes ndërsa dilnin nga shtëpia e tyre për një program të grumbulluar shfaqjesh. Por fotot e stilit të rrugës dëshmuan se ato me çizme (të shkëlqyera) në tokë gjetën një të mesme të lumtur dhe elegant me xhaketa me gëzof.

Stili ishte kudo këtë sezon. Dhe zgjedhja e guximshme u stilua në çdo mënyrë. Është një mënyrë e thjeshtë për t'i shtuar teksturë çdo pamjeje./Harper’sBazzar


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë