Ka ndodhur

I shpallur në kërkim ndërkombëtar për trafik droge, kapet 49-vjeçari në Tiranë

Gazeta Si - Një 49-vjeçar, i cili ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar për trafik droge është vënë në pranga nga Interpoli këtë të shtunë.

Policia thotë se shtetasi me iniciale M.C., banues në Tiranë do të ekstradohet drejt Britanisë. Ai ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi Gjykata District Judge, Stevenge Magistrates Court, ka lëshuar urdhër arresti ndaj tij, për veprat penale “Organizatë kriminale me qëllim trafikun e drogës”, dhe “Mbajtja, blerja, shitja, dhe transferimi i produkteve të veprës penale”, parashikuar nga Kodi Penal Britanik.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë