Ngjarje

I dogjën makinën Kozak Braçit, arrestohen autorët. Porositësi një tjetër personazh i TikTok

Policia ka njoftuar se janë arrestuar autorët e zjarrvënies së mjetit të Kozak Braçit, personazhit të TikTok.

Mësohet se në kërkim është shpallur porositësi, një tjetër personazh i rrjeteve sociale që kishte konflikt me Braçin. Ai pagoi dy të arrestuarit për të djegur mjetin Benz GLE në zonën e Alliasit, pak ditë më parë.

Njoftimi:
Dogjën një automjet, kundrejt një shume parash, identifikohen dhe vihen në pranga dy autorët e dyshuar. Njëri prej tyre, i arrestuar dhe më parë për të njëjtën veprimtari kriminale. Shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tyre, si dhe një 37-vjeçar që porositi djegien e automjetit.

Sekuestrohen veshjet që autorët e dyshuar kanë përdorur gjatë ngjarjes, dhe automjeti me të cilin janë larguar. Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 4, në vijim të punës për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes së ndodhur më datë 02.12.2023, ku në Allias, është djegur automjeti i shtetasit K. B., k thelluar veprimet hetimore, për sqarimin e rrethanave dhe vënien përpara përgjegjësisë ligjore të autorëve të dyshuar. 


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë