Ka ndodhur

Gruaja tenton vetëvrasjen pas dhunës psikologjike të bashkëshortit

Gazeta Si - Një burrë ka ushtruar dhunë psikologjike ndaj bashkëshortes së tij, e cila më pas ka tentuar të vetëvritet, duke konsumuar disa medikamente.

Policia thotë se gruaja ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën. Ndërsa është arrestuar edhe bashkëshorti i saj, 39-vjeçari Xh.Sh.

Ngjarja ka ndodhur në lagjen “5 Maji” në Elbasan dhe 39-vjeçari akuzohet për veprat penale “Dhuna në familje” dhe “Shkaktimi i vetëvrasjes”.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë